top of page

Hakkımızda

Sizin İçin Buradayız... Riskiniz bizim riskimizdir.

Türkiye’nin 100% yerli en büyük reasürans brokeri Boğaziçi Sigorta ve Reasürans Brokerliği, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigortacılık GenelMüdürlüğü tarafından hayat , hayat dışı  ve reasürans brokerliği konusunda verilen kuruluş izni ve ruhsatı ile 2005 yılında profesyonel iş dünyasına giriş yapmıştır. 2005 yılında Ltd olarak kurulan şirket tipi, 2017 yılında sermaye arttırımı ile A.Ş. olarak güncellenmiş ve büyümesinin önü açılmıştır.

Yaptığı işler ile Dünya genelinde Türkiye’yi en iyi şekilde temsil eden Boğaziçi Brokerlik kurulduğu ilk günden bu yana hem sermayedarlarının  yüzünü güldürmüş hemde müşterilerine en kaliteli hizmeti vermiştir. Günümüz Dünyasının karmaşıklaşan risk düzenine karşı  uzmanlarımızla birlikte müşterilerimizin risklerini belirleyip, ölçerek onlara sigorta ve reasürans alanında daha kalite bir hizmet sunmak ve onların güvenliğini sağlayabilmek adına her daim çalışmaktayız.

Boğaziçi Sigorta ve Reasürans Brokerlik  A.Ş. , Yangın, Nakliyat, Kaza, Sağlık, Kara Araçları, Su Araçları, Genel Zararlar, Kara Araçları Sorumluluk, Genel Sorumluluk, Kredi, Finansal Kayıplar, Hukuksal Koruma, Siber Riskler, Bondlar, Facilitys ve Hayat branşlarında faaliyet göstermektedir. Tüm bu branşların yanında, reasürans tarafı da şirketimizin en güçlü olduğu iş branşlarından biridir. Reasürans alanında yaklaşık 40 reasürör ile işbirliği içinde olup diğer tanımlı reasürörler ile de iş ilişkilerimiz mevcuttur. Sadece Türkiye’de değil Dünya genelinde birçok ülkede ilk günkü hevesimizle büyümeye ve ortaklarımızla yeni ufuklar açmaya devam ediyoruz.

bottom of page