top of page

Sizin İçin Buradayız... Riskiniz bizim riskimizdir.

  • Boğaziçi Sigorta ve Reasürans Brokerliği Ltd. Şti., T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı  Sigortacılık Genel Müdürlüğü tarafından hayat, hayat dışı  ve reasürans brokerliği konusunda verilen kuruluş izni ve ruhsatı ile 2005 tarihinde faaliyete başlamıştır.

  • Kurucuları , sektörde uzun yıllar üst düzey yönetim tecrübesine sahip olan Levent OLGUNER  ile  Boğaziçi Araç Kiralama ve Yatırım San. Tic. Ltd. Şti.’dir.

  • Sektörde kazandığı 17 yıllık  tecrübe ve birikimi  müşterileri ile paylaşmak amacıyla yola çıkan Boğaziçi Sigorta ve Reasürans Brokerliği için en önemli görev  müşterilerinin memnuniyetini  en üst seviyede sağlamaktır. Bu memnuniyeti sağlamak için Türkiye’nin en önemli sigorta şirketleri ile çalışmanın yanı sıra, yurtdışında da önemli iş ortaklarına sahiptir.

  •  Şirketimiz: Yangın, Nakliyat, Kaza, Sağlık, Kara Araçları, Su Araçları, Genel Zararlar, Kara Araçları Sorumluluk, Genel Sorumluluk, Kredi, Finansal Kayıplar, Hukuksal Koruma ve Hayat branşlarında faaliyet göstermektedir. Tüm bu branşların yanında, reasürans tarafı da şirketimizin en güçlü olduğu iş branşlarından biridir.

  • % 100 yerel sermayeye sahip bir Broker olarak, iş hacminde Türkiye’nin en büyük yerel sermayeli Reasürans Brokerıdır. Türkiye’deki ve diğer sigorta / reasürans şirketlerine en iyi çözüm ortaklıklarını sağlamak için tüm çalışmalar en iyi şekilde yapılmaktadır.

  • Türkiye, Orta Doğu, Türki Cumhuriyetler ve Balkan ülkelerine sunduğu reasürans çözüm önerileri ile her geçen yıl sigorta sektörüne verilen destek artmaktadır. Reasürans tarafında, eksedan treteleri, hasar fazlası treteleri, ihtiyari reasürans plasmanları, yeni ürünlerin piyasaya kazandırılması, danışmanlık hizmetleri, finansal ürünler konusunda piyasaya her türlü destek sağlanmaktadır. Şirketimiz, hem sigorta hem de reasürans tarafında iş ortaklarına en iyi hizmeti vermeyi, ilişkilerini en üst düzeyde tutmayı ve risk yönetimine maksimum önem vermeyi en önemli amaçlarından biri olarak görmektedir.

  • Şirket 2017 yılında Ltd ünvanını A.Ş. olarak güncellemiştir.

bottom of page